PLOTY - BRÁNY

 

Ploty stavíme ze všech typů  materiálů. V případě rekonstrukce stávajícího plotu zajistíme zbourání současného plotu a likvidaci sutě.
 

-bezplatný návrh plotu a rozpočet
-likvidace stávajícího plotu
-vybudování základu pod nový plot
-postavení plotu z vybraného systému plotových prefabrikátů
-dodávka a osazení dřevěných nebo kovových plotových výplní
-instalace branky a brány
-instalace automatického otevíracího systému vrat
-instalace schránky nebo zvonkového tabla
-provedení konečné povrchové úpravy dřevěných a kovových částí
-natažení drátěného plotu
 

DRÁTĚNÉ PLOTY

-Drátěné ploty představují klasický materiál na stavbu zahradního plotu. V současné době jsou používány především jako oplocení zahrad, dělící plot mezi sousedními pozemky nebo oplocení zadní části pozemku. Do drátěného plotu lze nainstalovat bránu nebo branku, betonové podhrabové desky zabrání prorůstání trávy ze sousedního pozemku a omezí přístup zemní vlhkosti k pletivu.

-Základními prvky pro drátěný plot je plastové nebo pozinkované pletivo v rolích nebo v rámu, sloupky a šikmé podpěry. Sloupky je možno zabetonovat nebo lze použít betonové patky s otvorem na sloupek. Podhrabové desky se zahrabou a zabetonují cca 10 - 15 cm do země nebo je lze zasunout do výřezů v betonových patkách. Novinkou jsou plastové kříže, které ze zapustí pod pletivo a chrání ho tak před vlhkostí. Výhodou plastových křížů je především jejich nízká hmotnost a snadná manipulace s nimi.

 

PLOTOVÉ PREFABRIKÁTY

Tento stavební systém  patří v současné době mezi nejčastějí používané stavební materiály,  na stavby plotů, opěrných zdí a drobných zahradních staveb. Z širokého sortimentu stavebních prvků lze postavit sloupek, podezdívku nebo stěnu téměř libovolného rozměru.

Tvarovky jsou vyráběny z kvalitního hutněného betonu a podle potřeby jsou jednotlivé stěny opatřeny reliéfem - štípaný povrch. Takto je možno použít jednostranně, oboustranně štípané tvarovky pro stavbu pohledových stěn, nebo rohové či ukončovací tvarovky pro speciální zakončení staveb.
 

DŘEVĚNÉ VÝPLNĚ BRÁNY A BRANKY

Šířka planěk, výška, zakončení a tvar jsou závislé pouze na výběru zákazníka. Výplně je možno dodat v surovém stavu nebo včetně barevného nátěru. Na objednávku je možno výplně zhotovit z tlakově impregnovaného dřeva, která výplně chrání proti hnilobě a zvyšuje tak několikanásobně jejich životnost.


 

KOVOVÉ VÝPLNĚ BRÁNY A BRANKY

Povrchovou úpravu kovových částí je možno provést buď klasickým nátěrem barvou nebo je možno provést tzv. zinkování, které zvýší odolnost kovové konstrukce proti korozi. Zinkování je možno jak na nové, tak na starší konstrukce. Před vlastním nástřikem se provádí otryskávání korundovým zrnem, což zaručí dokonalé odrezení a dokonalé přilnutí zinku k podkladovému materiálu.